Coraz więcej wśród nas osób otyłych. Co też niezwykle istotne, wciąż obniża się średnia wiekowa osób, które borykają się z nadwagą. Statystyki nieubłaganie pokazują, że co drugi nastolatek ma nadwagę. To zatrważająca sytuacja, która powinna dać do myślenia zarówno rodzicom, nauczycielom czy też lekarzom rodzinnym.
W naszym społeczeństwie wciąż utożsamia się zdrowie z pulchnym niemowlęciem i dlatego już od samego dzieciństwa wiele dzieci ma problemy z nadwagą.
Współczesna medycyna nie posiada żadnych cudownych leków na schudnięcie, choć w skrajnych przypadkach stosowane są zabiegi zmniejszania żołądka. Najważniejszą sprawą w trosce o swoje zdrowie jest odpowiednia dieta i spora dawka ruchu.
Gdy otyłość w rodzinie dotyka dziecka, to tutaj konieczna jest zmiana nawyków żywieniowych i oczywiście spora dawka ruchu. To rodzice powinni dawać dziecku przykład i uczyć zdrowych nawyków żywieniowych a także zdrowego trybu życia.
Pamiętajmy, że zdrowa dieta, to nie rygorystyczne głodówki, tylko racjonalne odżywianie. Zatem eliminujemy z diety słodycze, chipsy, napoje gazowane i gotowe soki. Włączamy dużo warzyw i owoców, a także ciemne pieczywa, makaron i ryż. Najważniejszą sprawą w diecie jest dobra przemiana materii, więc kluczową rolę odgrywa błonnik. Oczywiście nie zapominamy o chudym nabiale, a także o dużych ilościach wody niegazowanej. Gdy dołożymy do tego zdrowe herbatki ziołowe, zieloną herbatę, rumianek czy melisę, to sukces mamy gwarantowany. Oczywiście nie możemy zapomnieć o regularnej aktywności fizycznej, którą należy wykonywać przynajmniej trzy razy w tygodniu. Najlepsze efekty uzyskamy przy łączeniu ćwiczeń siłowych z aerobowymi. Najlepiej wybierać ulubiony rodzaj aktywności fizycznej, gdyż wtedy będziemy chętniej do nich regularnie powracać.

CategoryBez kategorii
© 2017 mabes.com.pl